Mantelzorgcafé in Bunnik wegens hitte verzet van 26 juni naar vrijdag 10 juli

24 jun 2026

Logo mantelzorgcafé

Wegens de te verwachtte hitte is het Mantelzorgcafé van vrijdag 26 juni verzet naar vrijdag 10 juli. Aanmelders zijn geïnformeerd. Er is nog plek om erbij te zijn op 10 juli. Meer informatie lees je hieronder.

De Huiskamer van Odijk organiseert ook dit jaar gezellige bijeenkomsten voor mantelzorgers èn ex-mantelzorgers in de verschillende kernen van de gemeente Bunnik.

Het uitwisselen van ervaringen en het bieden van steun aan elkaar staan centraal. Ex-mantelzorgers weten uit eigen ervaring hoe zwaar mantelzorg kan zijn en hoe nodig het is ook ruimte voor jezelf te houden. En het is belangrijk om dergelijke ervaringen te delen.

TIJD VOOR JEZELF Intensief zorgen voor een dierbare vraagt veel van je. Het kan gaan om je vader of moeder, je kind of je partner. Of misschien iemand anders voor wie jij de belangrijkste zorgbieder bent. Het bepaalt een groot deel van je leven en het is zwaar. Vaak is er nauwelijks gelegenheid om tijd voor jezelf te nemen om op te laden. En als de intensieve zorg stopt, bijvoorbeeld door overlijden of door verhuizing naar een zorginstelling van de zorgvrager, is het niet zo makkelijk om het ‘normale’ bestaan weer op te pakken.

ONTROERENDE VERHALEN Eerdere mantelzorgcafés waren mooie bijeenkomsten waarin openhartig ervaringen werden uitgewisseld. Dit is door de aanwezigen erg gewaardeerd.  Zoals één van de bezoekers liet weten:  “Ik vond het ontroerend om ook te luisteren naar de verhalen van andere mantelzorgers. De mooie muziek, een hapje en een drankje, ik voelde me echt verwend!”.

OOK WELKOM MET EEN BEPERKTE MANTELZORGERVARING Nabestaanden die vrij plotseling een naaste verloren, hebben vaak maar een beperkte mantelzorgervaring. Niettemin kan voor hen de plotselinge leegte ook overweldigend zijn en hebben ze evenzeer moeite om het normale bestaan weer op te pakken. Ook zij zijn zeer welkom.

MANTELZORGCAFÉ Het volgende mantelzorgcafé vindt plaats op vrijdag 10 juli in Huize Bunninchem aan de Burgemeester van de Weijerstraat nr 26 in Bunnik en begint om 19.30 (inloop van 1900) uur en duurt tot uiterlijk 21:00 uur.

De toegang en een paar drankjes zijn gratis en tussendoor is er muziek.

Fijn als u zich aanmeldt bij erikypema@hotmail.com of tel. 06-20003172, bestuurslid van de Huiskamer van Odijk, zodat we een indruk van de mogelijke opkomst hebben.  Maar ook zonder aanmelding bent u welkom.

MEER INFORMATIE De Adviesraad voor het Sociale Domein van Bunnik heeft enkele jaren geleden een advies uitgebracht over ex-mantelzorgers.